NDAP wspiera społeczne archiwa. Możesz dostać nawet 300 tys. zł dotacji!

Na rok 2016 Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych przeznaczył blisko milion złotych na dofinansowanie organizacji pozarządowych, gromadzących zbiory archiwalne. Wnioski można składać do 29 lutego br.

Na stronie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych zamieszczono ogłoszenie o konkursie, w którym zachęca się lokalnych archiwistów do składania wniosków o dofinansowanie działań archiwalnych. Zgodnie z regulaminem o przyznanie dotacji mogą starać się wszyscy, którzy gromadzą zbiory archiwalne, udowadniając prawa własności, uprawniające do dysponowania materiałami archiwalnymi.

Do zbiorów archiwalnych zalicza się gromadzenie m.in. fotografii, dokumentów, kliszy, nagrań, relacji świadków. O pieniądze mogą starać się również osoby, prowadzące działalność na zasadach określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Na realizację konkursu „Wspieranie działań archiwalnych 2016” NDAP przeznaczył 900 tys. zł. Maksymalna kwota, jaką może uzyskać jedna osoba (organizacja), to 300 tys., z kolei minimalna – 3 tys. Wymagany jest wkład własny (może być również w formie rzeczowej), wynoszący min. 10 proc. sumy, o którą stara się wnioskodawca.

Otrzymana dotacja może zostać wykorzystana na zakup sprzętu, a także wszelkie czynności związane z ewidencjonowaniem, przechowywaniem, opracowaniem, udostępnianiem oraz zabezpieczaniem materiałów archiwalnych.

Wnioski należy składać do 29 lutego 2016 r. do godz. 16.00. Należy je dostarczyć listownie na adres Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych
ul. Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
z dopiskiem na kopercie: „Wspieranie działań archiwalnych 2016”, albo złożyć w kancelarii urzędu ul. Rakowiecka 2D, w godzinach 9.00-16.00 od poniedziałku do piątku.

Szczegółowe informacje nt. dofinansowania projektów, w tym również kryteria ich oceny oraz sposób przeprowadzania konkursu, dostępne są na stronie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Wyniki konkursu More Maiorum [nagroda: poradnik genealogiczny M. Nowaczyk]

Next Article

Jan Gołąbecki – czyli jak "120-letni" weteran oszukał francuskiego króla

Related Posts