Środkowoeuropejskie Spotkania Genealogiczne 2020 online

6 i 7 czerwca 2020 roku w Warszawie miały po raz drugi odbyć się Środkowoeuropejskie Spotkania Genealogiczne, podczas których prelegentami są genealodzy i archiwiści z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do odwołania tradycyjnej konferencji. Części tegorocznych wykładów będzie można wysłuchać online.

Nagrania wykładów będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych bezpłatnie na kanale Warszawskiego Towarzystwa Genealogicznego w serwisie YouTube. Aby umożliwić uczestnictwo w wydarzeniu jak najszerzej grupie odbiorców prelekcje w języku polskim będą tłumaczone na język angielski i niemiecki, zaś te w języku niemieckim na język polski i angielski.

Środkowoeuropejskie Spotkania Genealogiczne: program

Pierwszy wykład online odbędzie się w sobotę 27 czerwca 2020 roku o godzinie 18.00. W wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie internetowej Warszawskiego Towarzystwa pojawi się odpowiedni link do nagrania. Kolejne dwa wystąpienia zostanę umieszczone w w sobotę 4 lipca 2020 roku oraz następne dwa również w sobotę 11 lipca 2020 roku. Szczegółowe informacje na temat godzin kolejnych wykładów zostaną umieszczone na stronie organizatora.

Program Środkowoeuropejskie Spotkania Genealogiczne 2020 online:

  1. Łuck, Równe, Żytomierz. Jak korzystać z inwentarzy online w państwowych archiwach obwodowych na Ukrainie. Sergij Batogowski, Ukraina (27 czerwca, godz. 18.00).
  2. Jak cię pokonać cholero ? Walka z epidemią cholery z 1831 roku w Rejencji Opolskiej w świetle rozporządzenia z 4 maja 1831 prezydenta Prowincji Śląskiej. Aleksandra Starczewska-Wojnar, Archiwum Państwowe w Opolu (4 lipca, godz. 18.00).
  3. Akta najnowsze z lat 1945-1990 – nowe pole badawcze dla genealoga. Iwona Fischer, Archiwum Narodowe w Krakowie (4 lipca, godz. 18.00).
  4. Genealogiczne spotkania z językiem rosyjskim. Dr Kamila Pawelczyk-Dura, Archiwum Państwowe w Łodzi (11 lipca, godz. 18.00).
  5. Migracja z Polski do środkowych, zachodnich i północnych Niemiec w latach 1870-1920. Gabriele Drop i Simone Schober-Wischkony, Arbeitsgemeinschaft ostdeutscher Familienforscher, AGoFF (11 lipca, godz. 18.00).

Organizatorami wydarzenia są: Warszawskie Towarzystwo Genealogiczne oraz Archiwum Państwowe w Łodzi we współpracy z niemieckim towarzystwem genealogicznym AGOFF.

Patronatu nad Spotkaniami udzieliła także: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk (patronat honorowy) oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polskie Towarzystwo Genealogiczne oraz Stowarzyszenie Polscy Profesjonalni Genealodzy. Patronatu medialnego udzielił kwartalnik genealogiczny More Maiorum.

Życzymy miłego oglądania i wielu odkryć!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

50 milionów metryczek dowodowych z całej Polski. Jak uzyskać dane przodków?

Next Article

Konserwacja archiwaliów w domu, księgi metrykalne na Ukrainie i genealogia w USA

Related Posts