Badania DNA w pracy genealoga

W dzisiejszych czasach technologia DNA umożliwia nam uzyskanie wiedzy na temat naszych przodków w sposób, którego wcześniej nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić. Dzięki DNA możemy odkryć informacje na temat naszej rodzinnej historii i pochodzenia etnicznego, a także potwierdzić lub obalić pewne hipotezy dotyczące naszych przodków.

Podczas 90-minutowego omówimy podstawy genetyki, rodzaje badań DNA oraz narzędzia genealoga-genetyka. Dowiesz się, jak wykorzystać badania DNA w pracy nad drzewem genealogicznym, jakie są zalety i ograniczenia tej metody oraz jak interpretować wyniki badań DNA. Uczestnicy mają możliwość zadawania pytań.

Spotkanie “Badania DNA w pracy genealoga?” odbywać się będzie w formule online, a dostęp do webinarowego pokoju będą mieli wyłącznie uczestnicy, którzy zakupili bilet wstępu.

Temat:Badania DNA w pracy genealoga
Data:16 maja 2023 roku (wtorek), godzina 18.00
Dla kogo:Osoby początkujące w badaniach DNA
Czas trwania:90 minut (1,5 godziny) = 90 minut (wykład) + pytania
Koszt:149 złotych brutto (z vat).
Prowadząca:Marta Sobota

↶ Zapisz się na warsztat ↷

Jaką wiedzę uzyskam po wykładzie?

  • Jakie testy DNA wykonać, by odnaleźć odpowiedź na pytania.
  • Jakich narzędzi używać w badaniach DNA
  • W jakich laboratoriach wykonać testy.
  • Jak badania DNA mogą przyczynić się do poszukiwań genealogicznych?
  • I wiele, wiele innych przydatnych wskazówek.

O prowadzącej

Marta Sobota – programistka. Genealogią zajmuje się od 2005 roku. Dzięki genealogii genetycznej odkryła wiele rodzinnych historii tam, gdzie zabrakło metryk i dokumentów.

Na swoim blogu saturdaydna.com, poprzez tworzenie instrukcji i tutoriali wskazuje, jak interpretować wyniki testów DNA oraz dzieli się doświadczeniami wprowadzając czytelników w świat genealogii genetycznej. 

↶ Zapisz się na warsztat ↷