Geneteka liczy już 25 milionów rekordów!

Największa tego typu baza genealogiczna w Polsce i jedna z największych w Europie. Miliony wpisów dotyczących osób mieszkających na terenie przed- i powojennej Polski. Geneteka przekroczyła właśnie 25 milionów rekordów!

Każdy, kto choć trochę zajmuje się poszukiwaniem rodzinnej przeszłości, zna projekt Geneteka, prowadzony przez Polskie Towarzystwo Genealogiczne. Wyszukiwarka ma już 12 lat, a w jej działalność zaangażowanych były i są setki wolontariuszy. Indeksować może każdy, a materiałów metrykalnych nie brakuje.

18 czerwca 2018 roku, prezes PTG, Jacek Młochowski, poinformował, że baza przekroczyła 25 milionów rekordów:

Nasz sztandarowy projekt Geneteka rozwijany od początku istnienia PTG po 12 latach pracy przekroczył 25 milionów rekordów. W jego rozwój zaangażowało się ponad 1.300 osób. Pragniemy przekazać wyrazy szacunku i uznania oraz serdeczne podziękowanie i gratulacje wszystkim tym osobom za ogromny wkład pracy. Gratulacje należą się osobom indeksującym, osobom które tworzyły i konserwowały kod serwisu, wszystkim administratorom dodającym indeksy do bazy oraz osobom które wytworzyły materiał fotograficzny będący jednym ze źródeł do indeksacji.

Dotychczas najlepiej zindeksowanymi województwami są: mazowieckie (6,7 mln), łódzkie (5,5 mln) oraz świętokrzyskie (3 mln). Najsłabiej z kolei, województwo lubuskie (3,9 tys.), zachodniopomorskie (4 tys.) dolnośląskie (15 tys.). Trzeba jednak pamiętać, że niektóre z towarzystw genealogicznych prowadzą własne, odrębne i niezależne od Geneteki bazy (np. PomGenBaza czy BASiA).

Wszystkich zaangażowanym w prace Geneteki – administratorom, indeksującym i weryfikującym indeksy, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za włożoną pracę!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Nowa siedziba Archiwum Państwowego w Białymstoku – połączenie tradycji z nowoczesnością

Next Article

“Powinniśmy się odwoływać od decyzji odmowy dostępu do akt” - Michał Jan Marciniak [wywiad]

Related Posts