Program Genealogia+ [otrzymaj dofinansowanie na badania genealogiczne]

Wraz z uruchomieniem rządowych programów 500+ oraz Mieszkanie+, rozpoczęto prace nad formułą Genealogia+. O co dokładnie chodzi? Na jakich zasadach genealodzy otrzymają zwrot za prowadzone badania?

Najprawdopodobniej od stycznia 2018 roku w życie ma wejść program Genealogia+. Jest to pierwszy tego typu projekt w skali nie tylko europejskiej, ale i światowej. Sejm, widząc coraz większe zainteresowanie Polaków swoim pochodzeniem, postanowił wyjść im na przeciw. Program Genealogia+ zakłada możliwość otrzymania zwrotu za prowadzone badania genealogiczne.

W jakiej wysokości pomoc możemy otrzymać?

Wypłaty z programu Genealogia+ mają być przekazywane jako wsparcie dla badań naukowych, pod które mają zostać zakwalifikowane poszukiwania genealogiczne. Każdy genealog może otrzymać od 200 do 600 złotych zwrotu w każdym kwartale roku, a więc w sumie, w ciągu roku może dostać aż 2400 złotych! Jest to niesamowity zastrzyk gotówki, który pozwoli wielu historykom rodzinnym odwiedzić daleko położone archiwa kościelne i państwowe.

Otrzymanie cokwartalnego wsparcia na badania genealogiczne z pewnością podniesie poziom życia, a także pozwoli polskim genealogom na godne prowadzenie poszukiwań własnej tożsamości

– komentuje jeden z inicjatorów programu Genealogia+.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Podobnie jak w programie 500+, również projekt Genealogia+ przewiduje, że każdy, kto będzie starał się o dofinansowanie badań genealogicznych, musi wpierw wypełnić wniosek. Najprawdopodobniej będziemy musieli wpisać takie informacje, jak: wywód przodków do 5 pokoleń wstecz, informacje o krewnych zasłużonych dla ojczyzny, zdjęcia pradziadków oraz prapradziadków, a także wyniki testów DNA.

Dofinansowanie otrzymają wyłącznie te osoby, które do 5 pokolenia wstecz wykażą słowiańskie korzenie, a ich haplogrupa to R1a1. Inne osoby nie otrzymają wsparcia finansowego. Szczegóły projektu mają być znane pod koniec 2016 roku.

 

 

Wszelkie wydarzenia i cytaty napisane powyżej zostały zmyślone. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Ci nieco humoru 🙂

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Metryki z Białorusi dostępne w Family Search!

Next Article

Czerwcowy numer More Maiorum

Related Posts