7. Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu już w ten weekend

W najbliższy weekend – w dniach 25-27 września – na Zamku Piastów Śląskich – odbędzie się już siódma Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu. W wykładach będzie można również uczestniczyć online. Jakie tematy przewidzieli organizatorzy?

Pierwsza Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu miała miejsce w dniach 11-12 października 2014 roku. Od tego czasu, w każdym roku, organizatorzy – Stowarzyszenie Opolscy Genealodzy, Archiwum Państwowe w Opolu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu oraz gospodarz miejsca, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu – stają na wysokości zadania organizacji wydarzenia. Tak jest i w tym roku. Mimo pandemii Opolscy Genealodzy przygotowali dla rodzinnych historyków wiele interesujących tematów.

Konferencja w Brzegu: program

Program tegorocznej konferencji obejmuje w sumie dwa dni (sobota-niedziela) i trzy sale. Słuchacze będą mogli zapoznać się zarówno z wykładami bardziej teoretycznymi, jak i zdecydowanie praktycznymi. Każdy historyk rodzinny – czy to bardziej zaawansowany, czy dopiero ten początkujący – powinien znaleźć interesujące go wykłady. Wśród prelegentów można odnaleźć genealogów-historyków rodzinnych, genealogów zawodowych, naukowców, przedstawicieli archiwów i innych instytucji państwowych.

W sumie w trakcie konferencji będzie można wysłuchać ponad 20 prelekcji. Opolscy Genealodzy przygotowali także niezwykłą ciekawostkę – wypalanie drzewa genealogicznego w drewnie – co będzie prezentowane na dziedzińcu zamkowym.

Szczegóły program dostępny jest na stronie Opolskich Genealogów.

Konferencja w Brzegu: dołącz online

Już w poprzednich latach organizatorzy konferencji zadbali o to, by mogły w niej uczestniczyć także osoby, które nie były w stanie dotrzeć do Brzegu. W tym roku możliwość udziału w tym wydarzeniu online jest szczególnie istotna dla wielu genealogów. Na serwisie YouTube będzie można śledzić wszystkie wykłady odbywające się na dużej sali “A”.

Serdecznie zachęcamy do udziału w siódmej Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej w Brzegu. More Maiorum. Kwartalnik genealogiczny objął to wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Total
10
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous Article

[wywiad] "We Francji w 1926 roku ponad 70 tys. Polaków pracowało w kopalniach" - Andre Szczerba

Next Article

Archiwum Kaczanowskiego - zbiórka na digitalizację niesamowitego zbioru

Related Posts