„Opowieści rodzinne – poznaj swoją historię” – patronat More Maiorum

Periodyk genealogiczny More Maiorum objął patronatem medialnym projekt “Opowieści rodzinne – poznaj swoją historię” organizowany przez Stowarzyszenie “Kopalnia Kultury”.

Jak sami piszą:

W ostatnich latach prawdziwy renesans przeżywa genealogia i wiele osób prowadzi tego typu badania dotyczące własnej rodziny. Często pasjonatom historii rodzinnych brakuje wiedzy, umiejętności i warsztatu do efektywniejszego prowadzenia tego typu działań.

Właśnie dlatego powstał nasz projekt “Opowieści rodzinne – poznaj swoją historię”.

Proponujemy Wam cykl wykładów, prelekcji, spotkań i warsztatów dla osób w różnym wieku, które pomogą uporządkować wiedzę i dzięki nabytym umiejętnościom pomogą realizować genealogiczną pasję.

Przygotowaliśmy dla was bogaty program, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

  1. “Who is who, czyli poznaj swoich przodków” – w trakcie zajęć dowiecie się czym jest genealogia, jak i gdzie poszukiwać informacji o swoich przodkach oraz co tymi odkryciami zrobić, aby nie zginęły w mroku dziejów i czeluściach naszych domów.
  2. “Ocalić od zapomnienia, czyli jak przechowywać pamiątki rodzinne” – te warsztaty to prawdziwa gratka dla rodzinnych archiwistów, a także wszystkich, którym nieobca jest archiwistyka społeczna.
  3. “Opowiedz mi swoją historię, czyli historia mówiona dla każdego” – dowiecie się jak pytać, o co pytać, z kim i o czym rozmawiać jak z zebranego materiału stworzyć fascynującą opowieść.

Wszystkie warsztaty odbęda się w naszej siedzibie w Chorzowie przy ul. Powstańców 70/3 (Centrum Aktywizacji Społecznej).

 Liczba miejsc jest ograniczona – prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres kopalniakultury@gmail.com

Więcej na stronie internetowej Stowarzyszenia Kopalnia Kultury.

gene2

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Prawnuczka prezydenta i premiera II RP – Małgorzata Kidawa-Błońska

Next Article

Od Karola XII do Romanowów

Related Posts