Miesięcznik genealogiczny More Maiorum ogłasza konkurs genealogiczny: “Gdybym mógł spotkać się z wybranym przodkiem to…”. Na zwycięzców czeka kryminał genealogiczny Grzegorza Gołębiowskiego Dziedzictwo oraz inne książki genealogiczne. Jakie zadanie stoi więc przed czytelnikami?

W trakcie poszukiwań genealogicznych niejeden pasjonat historii niejednokrotnie zastawia się, o co zapytałby swojego pradziada, gdyby była tylko taka możliwość. Ponieważ zdarza się, że akta urywają się w XX wieku, a innych dokumentów nie ma, nasze badania stają w miejscu. Jedynym źródłem informacji byłby nasz pradziadek, więc z pewnością opowiedziałby nam, jak nazywali się jego rodzice, dziadkowie, a może i pradziadkowie. Wtedy poznalibyśmy nie tylko imiona i daty, ale także historie z jego życia. O co Ty byś zapytał swojego przodka?

Konkurs genealogiczny gdybym mógł spotkać się z wybranym przodkiem to...

W konkursie “Gdybym mógł spotkać się z wybranym przodkiem to…” należy napisać tekst dowolnej długości, w dowolnej formie, w którym opiszesz, z którym przodkiem chciałbyś/chciałabyś się spotkać i dlaczego właśnie z nim. Możesz przybliżyć postać przodka, swoje dotychczasowe dokonania genealogiczne, tajemnice, jakie zabrał ze sobą opisywany krewny i tym podobne. Reasumując: to, co znajdzie się w pracy konkursowej zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Konkurs genealogiczny: krok po kroku

Co zrobić, by wygrać Dziedzictwo autorstwa Grzegorza Gołębiowskiego?

  1. Napisz tekst nawiązujący do tematu konkursu “Gdybym mógł spotkać się z wybranym przodkiem to…”.
  2. Do pracy konkursowej możesz dołączyć skany zdjęć, dokumentów i inne ilustracje.
  3. Wyślij tekst do 31 lipca 2019 roku na adres: redakcja@moremaiorum.pl.
  4. Do 21 sierpnia na stronie internetowej www.moremaiorum.pl opublikowane zostaną wyniki konkursu.
  5. Najlepsze prace zostaną opublikowane w miesięczniku genealogicznym More Maiorum.

Konkurs genealogiczny gdybym mógł spotkać się z wybranym przodkiem to...

Konkurs genealogiczny: O “Dziedzictwie”

„Dziedzictwo” – nowa powieść Grzegorza Gołębiowskiego jest bezsprzecznie cenną lekturą zarówno dla miłośników genealogii, jak i poszukiwaczy przygód oraz historii z nutką kryminalną w tle. Jest ona częściowo kontynuacją losów Adama Floriańskiego – pełnego pasji genealoga, którego czytelnicy mają okazję poznać już w powieści „Cień przeszłości”.

Powieść rozpoczyna się wątkiem tajemniczej śmierci internetowego blogera, który poprzez swoje wypowiedzi mógł narazić się pewnemu wschodzącemu politykowi. Wiele wskazuje na to, że było to zwykłe samobójstwo, ale w raz z rozwojem fabuły na jaw wychodzą nowe poszlaki. Tymczasem Floriański podejmuje się zlecenia odszukania krewnych Amerykanina, którego babcia wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych z małej wsi na Mazowszu. Idąc jej tropem, Adam będzie musiał zmierzyć się z księgami parafialnymi, które nie zawsze znajdują się w komplecie oraz z ludźmi, którzy nie zawsze chętnie wyjawiają swoje rodzinne tajemnice. Czasem nawet są gotowi na bardzo wiele, byle zatrzymać informacje w ukryciu…

Miesięcznik genealogiczny More Maiorum objął patronatem medialnym powieści genealogiczno-kryminalne Grzegorza Gołębiowskiego:  “Dziedzictwo” oraz poprzednią część “Cień przeszłości”.

Szczegółową recenzję Dziedzictwa możecie przeczytać tutaj.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Akt Unii Lubelskiej z 1569 roku. Zobacz oryginał w AGAD

Next Article

Kodeks Zamoyskiego - zapisy o szlachcicach i chłopach

Related Posts