Wyniki konkursu More Maiorum [nagroda: poradnik genealogiczny M. Nowaczyk]

plakat

Miło nam ogłosić wyniki konkursu, w którym do wygrania był poradnik poradnik Małgorzaty Nowaczyk „Poszukiwanie przodków. Genealogia dla każdego”, ufundowany przez Wydawnictwo MIND.

Zadanie polegało na napisaniu tekstu, w którym udzieli się odpowiedzi na pytanie “Z którego przodka jesteś najbardziej dumny”, nie dłuższego niż 4500 znaków.Zauważmy, że pytanie było bardzo trudne. Być dumnym? Każdy z naszych przodków to skarb, chodząca historia rodziny i Polski. Bo można być dumnym z dziadka – żołnierza, który z szablą szedł do boju, ale też z praprababci, która piekła chleb pachnący, chrupiący, smażyła powidła śliwkowe, haftowała makatki, ale i wychowywała dzieci.

Prace były oceniane przez trzy osoby z redakcji pod kątem kreatywności (przede wszystkim), poprawności gramatycznej (w mniejszym stopniu), zgodności pracy z tematem, a czwartą „kategorią” była ocena własna za całość pracy. W każdej kategorii od jednej osoby można było otrzymać maksymalnie 10 pkt.

Poniżej wyniki pierwszych 5 osób (maksymalnie można było zdobyć 120 pkt):

  1. Paweł Hermanowicz (111 pkt)
  2. Jan Płoszczyca (107 pkt)
  3. Tomasz Raczyński (99 pkt)
  4. Piotr Cypla ex aequo Halina Molik (97 pkt)

Praca p. Pawła Hermanowicza zostanie opublikowana w lutowym numerze More Maiorum. Reszta prac zostanie opublikowana w kolejnych numerach periodyku lub na stronie internetowej. Zwycięzcy gratulujemy. Wkrótce skontaktujemy się e-mailowo 🙂

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Zmiany w CAW. Można fotografować udostępnione dokumenty!

Next Article

NDAP wspiera społeczne archiwa. Możesz dostać nawet 300 tys. zł dotacji!

Related Posts