Znajdź swojego przodka pośród 200 000 nazwisk z poznańskich kart meldunkowych

Kilka kliknięć, wyszukanie właściwego nazwiska i imienia, sprawdzenia czy to na pewno szukany przodek i o to mamy, skan karty meldunkowej! A wszystko nie odchodząc od komputera.

Osoby, których przodkowie w latach 1870–1931 mieszkali w Poznaniu, mogą bezpłatnie, bez żadnych ograniczeń odnaleźć swoich antenatów w kartach meldunkowych, których skany są udostępnione w Internecie.

Blisko 1100 pudeł i niespełna 1 000 000 kart meldunkowych – po prawie 10 latach gigantyczną pracę digitalizowania tych dokumentów zakończyło Archiwum Państwowe w Poznaniu. Skany udostępniono w portalu e-kartoteka.net. Obecnie trwa indeksacja zespołu – dotychczas spisano ok. 200 000 nazwisk, a to nawet nie połowa udostępnionych archiwaliów.

screen portalu e-kartoteka.net
screen portalu e-kartoteka.net

Karty meldunkowe oprócz podstawowych danych o osobie, takich jak imię, nazwisko, rok i miejsce urodzenia, zawierają również informacje o zawodzie, służbie wojskowej, dacie zawarcia związku małżeńskiego.

Archiwum Państwowe w Poznaniu prowadzi także digitalizację ksiąg Urzędów Stanu Cywilnego, które znajdują się w jego zasobie. Wszystkie zeskanowane archiwalia udostępniane są w serwisie szukajwarchiwach.pl.

Źródło: informacje własne oraz gloswielkopolski.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

O III Ogólnopolskiej Konferencji w Brzegu

Next Article

Czy wiedziałeś, że bł. Michał Kozal miał protestanckich przodków? [listopadowy numer More Maiorum jest już dostępny!]

Related Posts